Nadwyrężenie kolan po forsownym wysiłku

witam po ostatnim biegu na 10 km co prawda w większości trasa była pod górkę dobiegłam z bólem w kolanie czułam jakbym sobie nadwyrężyła nogę przestało boleć ale przy kolejnych biegach ten ból się pojawia w lewym kolanie zaczyna boleć z lewej strony obok jabłka i tył myśle że wezadła co z tym zrobić? proszę o info ponieważ przede mną bieg mikołajkowy :) pozdrawiam

witam,
myślę, że po kolejnym biegu może Pani tylko pogorszyć sytuację.
Proponowałabym przynajmniej USG stawu kolanowego i odciążanie.
Mogło dojść do naderwania więzadeł, uszkodzenia rzepki lub innych wewnętrznych struktur stawu.
Konsultacja z ortopedą byłaby wskazana przed kolejnym biegiem