Nadżerka - czy może być problemem w zajściu w ciążę?

Witam,
mam 22 lata od 5 miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Ostatnio byłam u ginekologa, stwierdził on, że mam nadżerkę.
Mam pytanie, czy w związku z tą nadżerką mogę mieć problem z zajściem w ciążę? I czy to prawda, że częsty sex nie sprzyja poczęciu dziecka?

Pozdrawiam

Witam!

W młodym wieku obraz nadżerki daje zazwyczaj obecność nabłonka znajdującego się w kanale szyjki macicy, który przemieścił się na tarczę szyjki (część widoczna podczas badania ginekologicznego). Objawia się to jako zaczerwienienie. Jeżeli nie towarzyszą jej stany zapalne pochwy ani obfite wydzielanie śluzu, nie wymaga żadnego leczenia i nie jest groźna. Nie stanowi również przeszkody w zajściu w ciążę.

Zbyt częste współżycie rzeczywiście nie sprzyja zapłodnieniu. Organizm mężczyzny nie nadąża wówczas z tworzeniu nowych plemników i w nasieniu wzrasta ilość niedojrzałych komórek kosztem prawidłowych. Natomiast zbyt rzadkie stosunki powodują, że w nasieniu zwiększa się liczba starszych, gorszej jakości plemników. Uważa się, że najlepszy efekt osiąga się współżyjąc co 2-3 dni.