Nadżerka hormonalna a starania o ciążę

Witam mam maly problem wraz z partnerem staramy sie o dzidziusia jest to mój staly i jedyny partner. Bedac u ginekologa dowiedzialam sie iz mam nadzerke hormonalna co to oznacza? Czy w ogole jest mozliwosc isc doszlo do zaplodnienia? Czy jest to wykluczone? Dodac ze stosunek byl w kazdy plodny dzien wraz z wytryskiem wewnatrz pochwy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nadżerka hormonalna to nadżerka powstała w wyniku zaburzeń hormonalnych. Nadżerka nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę, chociaż po pierwsze powinna Pani taką zmianę wyleczyć. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.

Małgorzata Panek

Nadżerka spowodowana zaburzeniami hormonalnymi zanika w ponad połowie przypadków samoistnie. Może Pani o tym przeczytać pod tym adresem: http://portal.abczdrowie.pl/nadzerka-szyjki-macicy

U kobiet, które nie rodziły nie przeprowadza się leczenia, a jedynie obserwuje. Obecność nadżerki nie stanowi przeciwwskazań do ciąży. Ewentualne trudności z zajściem w ciążę mogą wynikać natomiast z zaburzeń hormonalnych. Należałoby wykonać badania poziomu hormonów.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie,
Tak oczywiście że mogło dojść do zapłodnienia i ciąży. Nadżerka hormonalna powstaje pod wpływem zaburzeń hormonalnych, które najczęściej ustępują samoistnie. Proponuje przy braku wystąpienia miesiączki proponuję wykonać test ciążowy a następnie udać się do ginekologa celem potwierdzenia/wykluczenia ciąży.