Nadżerka II stopnia - czy może utrudnić zajście w ciążę?

Witam, mam pytanie: czy nadżerka II stopnia może utrudniać zajście w ciążę?

Witam serdecznie!
Nadżerka nie utrudnia zajścia w ciążę, ale może dać powikłania w trakcie jej trwania. Jeżeli planuje Pani podjąć starania o dziecko, wskazane jest całkowite Pani przygotowanie do ciąży, w tym wyleczenie zmian w obrębie układu rodnego. Jeżeli lekarz uznał zmianę za niepokojącą, wskazane jest podjęcie odpowiednich działań. Nadżerka w czasie ciąży może zwiększać ryzyko wystąpienia infekcji oraz wywoływać liczne plamienia. Jeżeli zdecyduje się Pani odroczyć leczenie, wskazana będzie wizyta kontrolna po porodzie z następczym wyleczeniem zmiany.
Pozdrawiam.