Nadżerka na całej długości pochwy i bóle w trakcie każdego stosunku

Witam. Od blisko 1,5 roku zmagam się z problemem nadżerki. Byłam leczona globułkami, po dobrym wyniku cytologicznym w marcu br zdecydowałam się na zabieg fotokoagulacji, który odbył się w czerwcu. Przy ostatniej wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że nadżerka dalej jest i to na całej długości pochwy. Oprócz tego mam bóle w trakcie każdego stosunku, które nasilają się zazwyczaj przy głębokiej penetracji. Lekarza nie są w stanie mi pomóc. Jak postępować z nadżerką? Co może być przyczyną bólu?

Nie ma czegoś takiego jak "nadżerka na całej długości pochwy". "Nadżerka" dotyczy TYLKO szyjki macicy. A nawiasem jest to zmiana fizjologiczna (zwana ektopią gruczołową), ma ją 90% kobiet w wieku rozrodczym i w większości przypadków nie wymaga żadnego leczenia! Zabieg fotokoagulacji jest zabiegiem TYPOWO KOMERCYJNYM.