Nadżerka, stan zapalny, opóźniony okres: ciąża?

Witam! Mam 20 lat. Od 5 dni spóźnia mi się okres. Dwa tygodnie temu brałam G***, gdyż wykryto u mnie stan zapalny. W tym czasie kochałam się ze swoim chłopakiem - z prezerwatywą, która nie pękła. Ze stresu postanowiłam zrobić test ciążowy i wyszedł dosyć dziwny wynik - wyraźna kreska, a druga ledwo widoczna. Byłam dzisiaj u ginekologa, który wykrył u mnie nadżerkę i powiedział, że mam czekać tydzień i zrobić kolejny test ciążowy. Czy możliwe jest, że stan zapalny/nadżerka powoduje opóźnienia okresu? Bardzo się stresuje tym wynikiem testu, a wiem, że do zapłodnienia dojść nie mogło. Czekam na odpowiedź!

Witaminy w ciąży

Dzień dobry!
Opożnienie krwawienia może być oczywiście spowodowane stresem. Nadżerka nie wpływa na wystapienie miesiaczki.
Prezerwatywa daje 98% skuteczności, a więc nie można wykluczyć ciąży.
Lekarz zlecił prawidłowe postępowanie.
z poważaniem