Nadżerka, stan zapalny pochwy a stosowanie leków

Dzień dobry.Mam 42 lata,w marcu okazało się, że mam anemię. Dostałam żelazo.U ginekologa okazało się, że mam "niewielką nadżerkę", badanie USG dopochwowe-wszystko w porządku. Cytologia-stan zapalny pochwy- dostałam ALBOTHYL+ Lactivaginal.Następną miesiączkę dostałam po 21 dniach, w drugim dniu bardzo silne krwawienie i skrzepy. Miesiączka trwała 10 dni. Następna po 16 dniach-silne krwawienie. Powtórne USG - OK. Dostałam Orgametril i zaproponowano mi wkładkę Mirena. Badania - proszę o poradę.

Obfite miesiączki u kobiet po 40 roku życia mogą wywoływać anemie,Mirena jest dobrym rozwiązaniem w takim wypadku,pod warunkiem,że pacjentkę na to stać.