Nadżerki na żołądku, Helicobacter i refluks przełykowy

Witam. mam stwierdzone nadzerki na zoladku i helicobacter,dodatkowo refluks przelykowy i linihne nadzerki.Nie dostaelm antybiotyku na bakterie,lekar powiedial ze controloc ja zwalczy! controloc biore na refluks,ale przeciez mam juz nadzerki na przelyku,jak sprawdzic czy znikneky po leczeniu skoro nie mam zadnych objawow i nie mialem.jak dlugo moge stosowac controloc?czy siemie moge pic jelsi tak to kiedy,skoro rano biore lek.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Tak siemie lniane może Pan spożywać, proszę zrobić odstęp godzinny między lekami i "kiślem z siemienia'.
Do sparwdzenia czy nadżerki zginęły potzrbna będzie gastroskopia.

Pozdrawiam serdecznie

 Ewa KozĹowska

Szanowny Panie - rezultat leczenia można zweryfikować tylko w kontrolnym badaniu gastroskopowym (myślę, że po około 3 miesiącach leczenia).
Siemię lniane należy brać 30 minut po zażyciu Contolocu
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski specjalista chirurgii gastroenterologicznej