Nadzieja na normalną ciążę po urodzeniu wcześniaka

Mam 32 lata. Pierwsza ciąża była problemowa, od 12 tygodnia krwawienie i odklejanie łożyska. Poród nastąpił w 24 tygodniu, jestem matką skrajnego wcześniaka. Czy jest nadzieja na normalną ciążę? Dodam, że nie leczę się na żadne przewlekłe choroby. W poprzedniej ciąży nie przyjmowałam żadnych leków podtrzymujących ciążę. Dziękuję za odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

Jak najbardizej jest sznasa na niepowikłąną ciążę w przyszłości. Na ile duża jest to szansa zależy od wielu czynników, odnośnie których nie posiadam informacji, dlatego ciężko mi stwierdzić to jednoznacznie. Kluczowe jest ustalenie ew. przyczyn problemów z donoszeniem obecnej ciąży, aby móc zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości.