Naevus lentiginalis junctionalis cutis w badaniu histopatologicznym

Miesiąc temu miałam wycięte znamię. Dzisiaj odebrałam wynik badania histopatologicznego i brzmi on tak: Naevus lentiginalis junctionalis cutis. Proszę o wyjaśnienie wyniku. Wizytę u specjalisty mam dopiero w przyszłym tygodniu a obawiam się, że to coś poważnego.

Proszę się nie obawiać - zostało usunięte znamię w tym momencie łagodne, które w przyszłości, teoretycznie, mogłoby się przekształcić w czerniaka. Teraz jeszcze nie było groźne, to nic poważnego.

Jest to "znamię soczewicowate łączące skóry". Zmiana nie jest złośliwa , ale wymagała profilaktycznego wycięcia - jest Pani z tego wyleczona jeśli wycięcie było radykalne , tzn. na końcu opisu powinno być napisane "excisio completa" , zż