Naevus Pigmentosus Marginalis Excisto Completa

zakres pytania BADANIE HISTOPATOLOGICZNE . odebrałam wyniki badania mikroskopowego . jest napisane NAEVUS PIGMENTOSUS MARGINALIS EXCISTO COMPLETA. oraz NAEVUS PIGMENTOSUS DYSPLASTICUS EXISTO COMPLETA. co to oznacza? czy powinnam się martwić? w miejscu wycięcia powstały bliznowce. czy mogę je usunąć laserowo.czy raczej nie jest to wskazane? czy są przeciwwskazania? czy ewentualnie możne się coś "nowotworowego" uaktywnić z tych miejsc?

Witam.
Zmiana pierwsza to znamię barwnikowe graniczne wycięte w całości. Zmiana druga to znamię barwnikowe dysplastyczne także wycięte w całości. Nie są to zmiany złośliwe i są w całości usunięte. Znamię dysplastyczne jest czymś w rodzaju zmiany przednowotworowej, która niekiedy może ulec przemianie w zmianę nowotworową, ale nie zawsze. Jest usunięte, więc bez obaw. Co do lasera, myślę, że nie powinno nic stać na przeszkodzie, bo znamion już nie ma. Raczej nie powinno dojść do ich powstania w tym samym miejscu. A samo usunięcie blizn laserem także nie powinno prowadzić do powstania nowotworu. Pozdrawiam i życzę zdrowia