Nagła zastrzyk adrenaliny a lęk

Witam Czy to jest lęk? Do tej pory zdarzyło mi się to 2 razy w życiu-nagle musiałam wstać i wybiegać, bo dostałam jakiś jakby zastrzyk adrenaliny, ale nie było powodu, nawet jakichś myśli. Ostatnio zdarzyło się to w ciągu tygodnia parę razy-wieczorem (kołatanie serca, wysokie tętno). Parę razy podczas relaksu, po jedzeniu i godzinę po bieganiu. Badania mam w normie (ekg, elektrolity, kortyzol, acth, usg jamy brzusznej, morfologia, mocz) Tylko tsh trochę wyższe (4,63). Czy sprawdzić coś jeszcze?

Podobne objawy mogą mieć podłoże emocjonalne. Jeśli zatem lekarz wykluczy inne przyczyny trudności, warto się zgłosić do psychologa, który pomoże poradzić sobie z lękiem.