Nagła utrata i wzrost wagi ciała

Dzień dobry. Mam 22 lata. Od grudnia do maja schudłam z 53kg do 43kg przy wzroscie 162 cm. Trafilam do szpitala, bo zniknela mi miesiaczka. Okazalo sie, ze mam zbyt wysoka prolaktyne (38) - choc wydaje mi sie, że ze stresu. Dostalam Bromergon, biore go ponad tydzien. Od tego czasu przytylam 2 kg. Czy to normalne? Jem wiecej, ale tez nie tyle, by przytyc 2 kg w tydzien, centymetrow na ciele tez przybylo - to mnie martwi, bo nie jest to zdrowe tempo. Czym to moze byc spowodowane? Nie mam zaparc.

Witam Panią, spadek wagi ciała o 10 kg w ciągu 5 miesięcy bez odchudzania (nic Pani o tym nie pisze) to rzeczywiście dużo. Czy jest to wynik zaburzenia wydzielania prolaktyny - to pytanie do lekarza ginekologa-endokrynologa. Mnie zainteresowała informacja o stresie, który wpływa na wydzielenie hormonów także płciowych (w tym prolaktyny). Zmiany wagi ciała, wahania apetytu, zajadanie problemów lub utrata apetytu może wskazywać na problemy w zakresie radzenia sobie z emocjami, ze stresem. Jeżeli podejrzewa to Pani u siebie proponuję kontakt z psychologiem - szczera rozmowa z ekspertem pomoże znaleźć rozwiązanie dla Pani problemów.