Nagła utrata wagi

Od kilku dnia bardzo szybko chudnę i nie wiem, co jest tego przyczyną. Jeszcze tydzień temu ważyłam ok. 59 kg (i to była moja normalna waga). Kiedy zważyłam się w piątek rano ważyłam 57,5, dziś (w sobotę) ważę już 56,6kg. Bardzo się martwię, bo nie wiem co się ze mną dzieję. Chciałam zaznaczyć, że nie ćwiczę sama w domu, nie chodzę na żaden aerobik itp. Jedynie co, to ćwiczę tylko na lekcjach w-f, na których w mojej szkole prawie nic się nie robi. Nie mam również depresji. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Jeżeli chudnie Pani pomimo normalnego, a nawet wzmożonego apetytu możemy mieć do czynienia z nadczynnością tarczycy. Jeśli natomiast nie ma Pani apetytu należy wdrożyć diagnostykę chorób przewodu pokarmowego - żołądka, trzustki, pęcherzyka żółciowego i jelit. Myślę że w pierwszej kolejności należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który po wykonaniu podstawowych badań zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Witam,
Warto żeby zgłosiła się Pani do lekarza pierwszego kontaktu i powiedziała mu o swoim problemie. Czy zmieniała Pani swój sposób żywienia w ostatnim czasie? ważne jest tez czy ważyła się Pani w bieliźnie na czczo, czy po posiłku. Wieczorem zazwyczaj waży się więcej, ubranie też ma swoja wagę. Podczas menstruacji najczęściej kobiety ważą więcej.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl

Witam, masa ciała może zależeć od wielu rzeczy. Raczej mało prawdopodobne żebyś straciła 2,4 kg tłuszczu w tak krótkim czasie. Nie napisałaś jednak, czy codziennie ważenie jest Twoim nawykiem, czy zaczęłaś się ważyć od niedawna - jeśli tak, być może dostrzegasz po prostu wahania ilości wody w ustroju - a te są naturalne i mają związek z takimi czynnikami jak cykl menstruacyjny, spożycie i wydalanie płynów, stan zdrowia (zwłaszcza biegunka, gorączka, wymioty..). Czasem przyczyną wahań wagi jest nie tylko sama choroba, ale też przyjmowane leki. Jeżeli to nie to, to powinnaś się zastanowić czy coś się zmieniło w Twojej diecie, może mniej jesz, zmieniłaś sposób odżywiania, może masz mniej czasu i rzadziej spożywasz posiłki? A może żyjesz w stanie silnego stresu? Jeżeli żaden z tych powodów nie pasuje do Twojej sytuacji, powinnaś udać się do lekarza pierwszego kontaktu aby skonsultować się i wykonać podstawowe badania, np poziom hormonów tarczycy, żeby wyeliminować zdrowotne przyczyny takiego stanu rzeczy.