Nagła utrata wagi i wypadanie włosów u nastolatki

Witam, moja siostra ma 13 lat przez ostatnie 5 miesięcy schudła ok.7 kg i waży teraz 46 kg. Zauwazyłam że wypadają jej włosy garściami czym mogę prosić o pomoc?

Dzień dobry, 7 kilo to dość duży spadek wagi tym bardziej dla kobiety w takim wieku- ważna jest też przyczyna takiej utraty wagi - ta przyczyna może wpływać na wypadanie włosów. Być może siostra stosuje jakąś dietę przez co organizmowi brakuje jakichś witamin, utrata wagi może też być spowodowana jakimś stanem chorobowym organizmu co także wpływa na stan włosów. W pierwszej kolejności proponuję poszukać właśnie przyczyny spadku wagi. Proponuję też wykonać badania z krwi: morfologia z poziomem żelaza, hormony tarczycy. Bardzo dużo jest na rynku suplementów poprawiających kondycję włosów. Polecam szczególnie: Gelacet saszetki do rozpuszczania i picia, kapsułki merz special, Inneov DENSILOGY - nowość na rynku .