Nagłe ataki biegunki codziennie

Kilka tygodni temu miałem nagły,trwajacy około 2-3 tygodni atak biegunki-kilka luźnych stolcow dziennie,pod koniec tego okresu pojawił sie sluz i pasemka świeżej krwi. kolonoskopia-makroskopowo-nieliczne,niewielkie zaczerwienienia,a mikroskopowo-cryptitis i mikroropnie krypt,bez wyznacznikow chorób z kręgu IBD.wniosek histopatologa- zapalenie infekcyjne. Biegunka przeszła bez leczenia,teraz stolec jest regularny i prawidłowy. Czy to zwykle zapalenie,czy CU/CD?Kolonoslopia rok temu-wynik idealny

Aleksander Ropielewski

Jeżeli kolonoskopia z wycinkiem fragmentu jelita nie wykazała zmian typowych dla CU lub CD nie ma podstaw aby podejrzewać, że jest Pan chory na którąś z tych chorób. Kolonoskopia wraz z badaniem histopatologicznym są złotym standardem w rozpoznawaniu powyższych schorzeń.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski