Nagłe napady płaczu, smutku, zmęczenie

Witam, Od jakiegoś czasu mam nagłe napady płaczu, smutku. Nie raz odczuwam niechęć do życia, czuje się jak bym był wiecznie zmęczony. Ogólnie mam strasznie niską samoocenę, miewam CZASAMI myśli samobójcze. Mam straszne bóle głowy i mam prawdopodobnie migrenę oczną (niedługo mam wizytę u neurologa, okulistycznie jest wszystko dobrze, ale pani okulistka powiedziała mi, że prawdopodobnie mam to). I mam teraz pytanie - czy takie coś może wskazywać na depresje?

Jest to możliwe. Dlatego zachęcam do kontynuowania diagnostyki, która pozwoli ustalić diagnozę,a tym samym umożliwi podjęcie leczenia. Niezależnie jednak od diagnozy, psychoterapia byłaby wskazana ze względu na szereg objawów psychologicznych, o których Pan pisze. Zachęcam do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.

Opisywane objawy są z pewnością wskazaniem do konsultacji psychiatrycznej, gdyż prawdopodobnie wywołują istotne cierpienie i utrudniają funkcjonowanie. Proszę pamiętać, że im wcześniej podejmie się odpowiednie leczenie, tym łatwiej uzyskać poprawę i remisję. Obecność myśli samobójczych dodatkowo podkreśla pilność takiej konsultacji. Proponuję niezwłocznie poszukać poradni zdrowia psychicznego lub lekarza przyjmującego w gabinecie prywatnym, w celu badania psychiatrycznego.