Nagłe odstawienie Serdoolectu i Akinetonu

Czy nagłe odstawienie serdolectu i akinetonu może spowodowac jakieś niemiłe objawy , poza tymi które lecza te leki np.mniejsza koncentracja

Witam Panią,

SZanowna Pani,

Serdolect jest lekiem stosowanym w terapii objawów psychotycznych (urojenia i omamy). Każdą zmianę terapii lekami z tej grupy powinno konsultować się z lekarzem. Przy odstawieniu lku zazwyczaj objawy psychotyczne wracająw ciagu kilku dni lub tygodni. Nagłe odstawienie SErdolectu może także spowodować spadek ( lub wzrost ciśnienia tętniczego), zaburzenai rytmu serca, omdlenie, bezsenność, niepokój czy wystąpienie myśli samobójczych. Proszę udać się po poradę do psychiatry prowadzącego Pani terapię i omówić kwestie zwiazane z Pani decyzją o odstawieniu leku

Pozdrawiam

Justyna Holka

Witam,
Nagłe odstawienie leków może dec niepożądane objawy. Ponadto odstawienie leków powinno się zawsze konsultować z lekarzem, który je przepisał lub innym lekarzem specjalistą, szczególnie w przypadku leków o których Pani pisze.
Proszę się skontaktować z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam