Nagłe pogorszenie stanu psychicznego a depresja

W jednej chwili bez przyczyny mój stan psychiczny nagle się pogorszył. Zaczelam inaczej postrzegac swiat wszystko stało sie niezrozumiałe nic mi sie nie chciało nie widziałam w niczym sensu nic nie sprawiało mi przyjemności nie chciało mi sie z nikim rozmawiac straciłam zainteresowanie światem nie mogłam skupić sie na nauce. Chodziłam na terapie ale nie pomogła bo nawet skupienie sie na tym co mowi terapeuta było dla mnie wielkim wysiłkiem. Trwa to juz rok. Czy to depresja endogenna?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

możliwe, że w Pani przypadku konieczne jest włączenie leków antydepresyjnych i dopiero gdy zaczną działać rozpocząć terapię. Wskazana jest wizyta u psychiatry.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy za pośrednictwem Internetu. Konieczny jest osobisty kontakt, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych.
Proszę kontynuować psychoterapię oraz skonsultować się z lekarzem psychiatrą i rozważyć leczenie farmakologiczne.

Pozdrawiam!