Nagłe pogorszenie wzroku, upośledzenie mowy i mocne bóle głowy

Witam. Mam 19 lat, mając około 15 zupełnie nagle pogarszał mi się wzrok (nachodzący szum z lewej i prawej strony), upośledzała się mowa i pisanie, a także występowały mocne bóle głowy, taka sytuacja wystąpiła u mnie 3 razy w odstępie paru miesięcy. Obecnie jest dobrze, lecz chciałbym dowiedzieć sie co to mogło być i czy może to odbić się na moim przyszłym zdrowiu, jakie badania powinienem wykonać ?

To mogły być incydenty migreny z aurą złożoną, albo inne zaburzenia neurologiczne, przejściowe
Jak długo trwały zaburzenia widzenia i mowy ???
Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ,
Pozdrawiam