Nagłe pojawianie się wysypki w obrębie klatki piersiowej

Od czasu do czasu na ciele szczegolnie klatce i plecach pojawia mi sie taka nagla wysypka. swedzi cale cialo do tego. nie jest ona czerwona tylko taka rozowa opuchnieta skora w wielu miejscach.na drugi dzien lub po 2 dniach, znika opuchlizna pozostaja takie jak by bardzo malutkie strupki i po kilku dniach wraca wszystko do normy. czesto dzieje mi sie to i probowalem ustalic czy to wina jedzenia, czy ubrania, czy jakichs srodkow, ale nie ma konkretow, co moze powodowac taka przyczyne?

Aleksander Ropielewski

Objawy wskazują na odczyn alergiczny. Tak jak Pan pisze przyczyną może być ubranie, jedzenie, środki czystości i wszystko z czym ma Pan kontakt. Bez dokładniejszego wywiadu nie jestem w stanie ustalić co może być przyczyną Pańskich dolegliwości.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.