Nagłe przytycie po wyleczeniu anoreksji

Mam 17 lat. Ok. 3 lat temu wyleczyłam się z anoreksji jadłam zwyczajnie ale nie przybierałam wiele na wadze bo bardzo intensywnie trenowałam ok.4 godz dziennie (waga wróciła przejściowo do poprzedniego stanu ok 1 rok temu) . Ograniczyłam treningi do ok.2 godz, osiągnęłam prawidłową wagę( mam 170 cm i ważyłam 55kg) i wtedy zaczęłam bardzo gwałtownie tyć ok.15 kg w kilka miesięcy. Odżywiam się zdrowo, nie jem węglowodanów prostych, spożywam ok 1500 kcal dzienni, hormony mam w normie więc, co jest tego przyczyną? Jestem przerażona :(. Czy to się kiedyś skończy? Bardzo proszę o pomoc!
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Pamiętaj, że jesteś w wieku, w którym ciało ciągle się rozwija.
Może urosłaś (stałaś się wyższa), co automatycznie wiąże się z przyrostem masy ciała.
Inną możliwością jest przyrost tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tk. tłuszczowa.
Być może masz skłonność do powstawania obrzęków.
Inne przyczyny rozpatrywałabym u lekarza.
Pamiętaj, iż stosowanie diet niskoenergetycznych doprowadza do obniżenia tempa przemiany materii.

Pozdrawiam