Nagłe schudnięcie i analiza wyników krwi

Witam mam 21 lat , od liceum wazylam 50 kg i waga wahala mi sie tylko okolo kilograma + / - , ostatnio jednak w ciągu niecałego miesiąca schudłam 4 kilogramy. Oto wyniki hemoglobina -12,4 g/dl ( 12 - 16) hematokryt 36,8% ( 37 - 47) Płytki krwi - 305 tys./ul ( 130 - 400) Limfocyty - 4.62 tys./ul ( 0,9-5,2) Limfocyty % - 51,5 % ( 20-45) Neutrofile 3,43 tys./ul ( 1,8 - 8 ) Neutrofile % 38,3% ( 40-70) Prosze o porade co mogą oznaczać te odchylenia od normy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W badaniach nie stwierdza się bardzo niepokojących wartości poszczególnych składników. Jeśli chodzi o granulocyty to ich wysoki poziom świadczy zwykle o infekcji bakteryjnej, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu podwyższona liczba krwinek białych . Nieznacznie obniżony hematokryt wskazuje na odwodnienie. Warto jednak obserwować swój organizm gdyż chudnięcie bez uchwytnej przyczyny nie jest prawidłowym zjawiskiem. . Nagłe chudnięcie może mieć całkiem niewinną przyczynę, ale może też świadczyć o groźnej chorobie - nadczynności tarczycy, cukrzycy, depresji czy chorobach układowych. Sugerowałbym poszerzyć diagnostykę o dodatkowe badania w tym hormony tarczycy, glukozy.