Nagłe skurcze w łydce

Co może być przyczyną nagłego skurczy w lydce? Bez nadmiernego wysiłku wcześniej, czy jakiś niestandardowych czynności. Od tak siedząc wieczorem na kanapie nagle duże napięcie w lydce którego siła minęła po chwile ale do końca dnia czułem jeszcze ból podczas chodzenia, który minął dopiero po nocy. Był to pierwszy tego typu skurcz i zastanawiam się co mogło być przyczyną moze kwestia diety jakiegoś niedoboru?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisane objawy mają najprawdopodobniej związek z niedoborem jonów magnezu i/lub potasu. Proszę wprowadzać do diety pokarmy bogate w te związki lub odpowiednie suplementy diety. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do lekarza.