Nagłe utykanie u 2-latki

Moja 2- letnia córka bez powodu z dnia na dzień zaczęła utykać na nóżkę i przy chodzeniu stopa jest skierowana bardziej do środka. Dotykając nóżkę i chodząc nie odczuwa żadnego bólu. Co może być przyczyną utykania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najczęstszą przyczyną utykania jest chęć oszczędzania kończyny z powodu dolegliwości bólowych. Nawet jeśli dziecko nie zgłasza bólu, zdecydowanie proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie skonsultować się z lekarzem pediatrą!