Nagłe wahania nastroju, brak chęci do życia

Witam. Od pewnego czasu zaczynam odczuwać niepokój bez wyraźnej przyczyny. Brak chęci do zrobienia czegokolwiek. Nagłe wahania nastroju, przeplatająca się radość z beznadziejnością. Budzę się rano a raczej zrywam z ciężkim oddechem a chwilę potem ogarnia mnie strach. Ciągle towarzyszy mi poczucie lęku. Że coś mi dolega. Czasami występują bóle różnych partii ciała. Często czuję się zmęczony i senny. Objawy znikają gdy wychodzę na powietrze lub z kimś przebywam. Wracają rano lub wieczorem.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej miejscowości psychoterapeutę lub lekarza psychiatrę, którzy po zbadaniu Pana zaproponują stosowne leczenie.
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).

Psychologia

Takie objawy czasami mogą wywoływać choroby somatyczne np. problemy z tarczycą (niedoczynność lub nadczynność) warto skonsultować się z lekarzem.
Jeśli jednak podłoże somatyczne nie jest przyczyną Pani stanu to wskazana byłaby konsultacja z psychologiem lub psychoterapeutą w celu diagnozy przyczyn opisanych przez Panią objawów.