Nagłe wymioty u dziecka

Dobry wieczor. juz od jakis 2 godzin dziecko mi wymiotuje:( pospi troszke i znow wymiotuje:( co powinienem zrobic??
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wymioty zawsze stwarzają ryzyko odwodnienia. Im młodsze dziecko, tym szybciej może się odwodnić. Najważniejsze jest uzupełnianie traconych płynów. Zawsze układamy wymiotujące dziecko tak, aby się nie zachłysnęło treścią pokarmową, bo grozi to zachłystowym zapaleniem płuc lub bezdechem. Uważam iż powinna Pani zgłosić się z dzieckiem do lekarza.