Nagłe zakończenie kuracji lekiem Aknenormin

Miałem kurację lekiem Aknenormin. Kuracja przebiegła bez komplikacji. Niestety mój lekarz prowadzący urodziła więc musiałem zmienić lekarza. Poprzedni lekarz powiedział, że po kuracji jeszcze potrzebna bd dodatkowa kuracja podtrzymująca jednak nowa lekarka po zakończeniu leczenia kazała po prostu odstawić lek, zrobiła badania i koniec. Kuracja skończona w marcu tego roku teraz zaczęły się pojawiać sporadyczne niewielkie krosty. Czy na pewno nagłe zakończenie kuracji jest dobre? dawka-2x20mg/24h

Czas kuracji moze byc dobierany indywidualnie. Uwaza sie jednak, ze kuracje mozna zakonczyc, gdy osiagnie sie tzw. dawke kumulatywna, ktora wynosi ok. 150 mg/kg.