Nagły napad kaszlu i duszności

Witam. Od ponad 2 tygodni męczy mnie kaszel co bardzo utrudnia funkcjonowanie, objawy są podobne jak w przypadku zachłyśnięcia tj: nagły napad kaszlu,trudności ze złapaniem powietrza,duszę się tak że łzy wychodzą z oczu,apo całym napadzie głos jest lekko ochrypły jak po zachłyśnięciu. Oskrzelowo jestem czysta, lekarz zauważył rope ściekającą po gardle i zapisał Klacid uno. Jestem po 3 dniach stosowania antybiotyku, a kaszel z wydzieliną nadal jest i nie widzę żadnej poprawy. Co dalej?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli to kaszel w przebiegu infekcji to może utrzymywać się nawet kilka tygodni, jeśli za kilka dni nie będzie poprawy sugeruję ponowna wizytę u lekarza, być może wlaczy sterydy wziewne lub inne inhalacje, teraz może Pani dodatkowo stosować inhalacje z soli fizjologicznej.
Pozdrawiam