Nagły spadek libido u 31-latka

co mogło spowodować nagły spaek libido i ochoty na seks??

Dzień dobry!

Najczęściej jest to stres, przemęczenie, przepracowanie, niezdrowy tryb życia (zła dieta, nałogi, brak aktywności fizycznej, używki), stany depresyjne lub lękowe czy inne życiowe trudności, na których koncentruje się nasza uwaga i emocje.
Przyczyny mogą mieć także charakter medyczny - np. zaburzenia hormonalne. Zazwyczaj jednak wtedy spadek libido następuje stopniowo.
Bardzo nagły początek i drastyczny spadek libido mógłby wskazywać na to, że przyczyną jest konkretna sytuacja, wydarzenie np. w relacji z partnerką.

Pozdrawiam!