Nagły spadek odporności

Witam, Od października rozpoczęłam pracę z dzieckiem i od tego czasu jestem bez przerwy chora, łapię infekcję za infekcją. W dzieciństwie bardzo dużo chorowałam, natomiast ostatnie lata nie były takie złe, dlatego martwi mnie taki spadek odporności. Czy powinnam wykonać jakieś badania, albo zainteresować się homeopatią? Jest jakiś sposób aby wzmocnić odporności i nie faszerować się Ibupromem?

Czy zmiana codziennego funkcjonowania (pisze Pani o rozpoczęciu pracy z dzieckiem) nie wpłynęła przypadkiem na poziom przeżywanego przez Panią stresu? Bardzo często jednym z objawów chronicznego, bądź silnego stresu jest właśnie spadek odpornosci. Większa dawka odprężenia i stosowanie skutecznych metod radzenia sobie ze stresem może wpłynąć na wzrost odpornosci. Pozdrawiam.