Nagły zanik uczuć w związku

W ciągu 8 lat pojawiła sie u mnie jedna i ta sama sytuacja w odstępie 4 lat. Co jest dla mnie zaskakująco dziwne to dzieje sie poprostu z dnia na dzień. Jednego dnia jest wszystko w porządku a na drugi dzień wszystko sie zawala. Jestem z moim narzeczonym od 8 lat, pierwsze cztery lata były super cudowne wszystko kwitło a ja byłam mega szczesliwa. Pewnego dnia przyśnił mi sie z moją koleżanką ktorej on wogole nie zna, byłam na niego tak wkurzona ze gdybym mogła zabiła bym go za to mimo tego zeWtedy po moich wymyslach z dnia na dzień obudzilam sie z zupełną obojętnością wobec wszystkiego i wszystkich, lubialam byc sama zamknięta w pokoju bez nikogo, siedziałam i płakałam dlaczego to mnie musiało spotkac, nagle wszystkie uczucia przestały istnieć, mimo tego ze chce dać swoją miłość i uczucie nie moge czuję sie chamowana. Nie wiem jak i kiedy to minęło ale kolejne 4 lata były cudowne zaplanowany ślub, zaręczyny, i znowu to samo... nie wiem dlaczego to wrocilo nie umiem sobie z tym radzi

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Dzień dobry!
Wymienione sytuacje należałoby szczegółowo omówić w kontekście Pani historii czy kontekstu związku. Być może Pani samej trudno jest zobaczyć je z szerszej perspektywy, a w dalszej kolejności - zrozumieć ich sens i pochodzenie.
Warto przyjrzeć się im więc - czy to w rozmowie z kimś bliskim, zaufanym, czy w towarzystwie psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, jeżeli sytuacja jaka pani opisuje trwa od kilku lat i poważnie utrudnia pani życie, zachęcam panią do podjęcia psychoterapii podczas której przyjrzy się pani swojemu funkcjonowaniu w kontekście pani życia oraz wcześniejszych doświadczeń a przez to lepiej zrozumie swoje funkcjonowanie. Pozdrawiam.