Najlepsza dieta dla 11-latki

Cześć! Mam 11 lat i ważę 80 kg, mając 166 cm wzrostu. Mam małe fałdki na brzuchu, ale za to wielkie uda. Chciałabym mieć chudsze nogi i mniejszy brzuch. Pozdrawiam
11 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś jeszcze bardzo młoda, dlatego powinnaś unikać błędów w odchudzaniu, które mogą fatalnie wpłynąć na Twój rozwój, wzrost oraz metabolizm. Przede wszystkim nie stosuj popularnych diet odchudzających, po których występuje efekt jojo, a Twój metabolizm zwalnia i to na długi czas, przez co tkanka tłuszczowa nie ma szans się spalić, a wręcz odwrotnie – nadal się gromadzi. Powinnaś natomiast udać się do dietetyka, ponieważ otyłość w żadnym wieku nie jest korzystna, a może sprzyjać rozwojowi chorób w wieku późniejszym. Nie odchudzaj się na własną rękę, bo możesz wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Możesz natomiast zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe (http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki).

Pamiętaj, że otyłość i nadwaga są bardzo niekorzystne dla Twojego zdrowia i warto już w młodości zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Dlatego zwiększ aktywność fizyczną. Zacznij od ćwiczeń w-fu, spacerów, pływania. Nie przemęczaj się, ale ćwicz regularnie. Twój metabolizm ulegnie przyspieszeniu, a tkanka tłuszczowa zacznie wydajniej się spalać. Ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam