Najlepsze zabezpieczenie przed ciążą

Witam Mam pytanie chcę rozpocząć współżycie z partnerką , tylko obawiamy się ciąży. Chcemy zastosować prezerwatywę ze środkiem plemnikobójczym+globułki+stosunek przerywany . Dodam ze stosunek ma odbyć się w dni płodne i wytrysk odbędzie się poza pochwą kobiety I czy przy takim zabezpieczeniu jest możliwość zajścia w ciąże? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przy prawidłowym zastosowaniu tylu metod jednocześnie nie ma ryzyka zapłodnienia. Już samo użycie prezerwatywy, jeśli nie dojdzie do jej uszkodzenia w trakcie stosunku, jest skuteczną i wystarczającą metodą antykoncepcji.