Najlepszy czas na bieganie na diecie redukcyjnej

Jak według was powinniśmy biegać rano - na czczo czy po lekkim śniadaniu (np. jogurt, jajecznica z białek itp)? Jedną z teorii jest mały zapas glikogenu przez to lepsze spalanie tłuszczu, ale drugą to że spalamy wtedy mięśnie i że trzeba zjeść, a później dopiero biegać.Jakie jest wasze zdanie? :)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opinie w tej kwestii są podzielone. Niemniej jednak wydaje się, iż trening na czczo nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Dzień dobry,
Zasadniczo każda forma aktywności fizycznej jest wskazana przy diecie redukcyjnej. Niemniej jednak bieganie poranne ma tą zaletę, że na czczo są niskie zapasy glikogenu, które organizm błyskawicznie spala i szybko sięga po zapasy z tkanki tłuszczowej. Przy wieczornym treningu, kiedy glikogenu jest więcej, proces ten przebiega nieco później. O ile nie fundujemy sobie 30 km maratonu,nie ma mowy o spalaniu masy mięśniowej. Proszę jednak pamiętać, że najważniejsze są predyspozycje i osobiste upodobania. Ruch MUSI sprawiać przyjemność. Są osoby, które uwielbiają poranną aktywność fizyczną i takie, które świetnie się czują kończąc joggingiem swój dzień. Każda forma ruchu jest korzystna dla zdrowia i sylwetki. I taki klucz serdecznie polecam przy wyborze pory do aktywności fizycznej.
Pozdrawiam, miłego dnia