Najnowsze metody leczenia choroby Parkinsona w Polsce i za granicą

Witam.U mojego taty zdiagnozowano chorobę Parkinsona.Bierze Madopar w największej dawce.Pani doktor stwierdziła nietolerancje leku.Jakie są najnowsze metody leczenia w tym przypadku w Polsce i za granicą,aby nie dopuścić do rozwoju choroby.Pozdrawiam.Karina

Pacjenci z chorobą Parkinsona mają do dyspozycji wiele leków, mimo nietolerancji jakiegoś preparatu lekarz jest w stanie wyszukać i dopasować inny. Stosuje się także leczenie operacyjne, wszczepia się stymulator, tzw.DBS. Ale ten zabieg ma określone kryteria, które powinien spełnić pacjent, nie każdy może być leczony tą metodą. Najlepiej proszę porozmawiać ze swoim neurologiem, odpowie na pewno na każde pytanie.
Pozdrawiam