Najprawdopodobniej angiomyolipoma w usg

Witam! dzisiaj odebrałam wynik usg jamy brzusznej w opisie nerka prawa 92 mm, lewa 94. UKM nieposzerzony bez złogów. Po stronie lewej w projekcji miąższu zwapnienie 7 mm (najprawdopodobniej angiomyolipoma). Poza tyn inne narządy ok. proszę o odpowiedź czy to coś poważnego? Co powinnam dalej robić . Z góry bardzo dziękuję.

Szanowna Pani,

histologicznie angiomyolipoma klasyfikowany jest jako guz łagodny (czyli taki, który jest niezłośliwy i nie daje przerzutów). Dla potwierdzenia rozpoznania powinna Pani wykonać tomografię komputerową. Uważa się, że guzy, które nie przekraczają 3 cm wymagają jedynie okresowej kontroli radiologicznej. Większe, czyli >3cm należy usuwać z powodu ryzyka krwotoku z guza.

Pozdrawiam