Najprawdopodobniej angiomyolipoma w usg
Witam! dzisiaj odebrałam wynik usg jamy brzusznej w opisie nerka prawa 92 mm, lewa 94. UKM nieposzerzony bez złogów. Po stronie lewej w projekcji miąższu zwapnienie 7 mm (najprawdopodobniej angiomyolipoma). Poza tyn inne narządy ok. proszę o odpowiedź czy to coś poważnego? Co powinnam dalej robić . Z góry bardzo dziękuję.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Badania krwi - TSH
Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.
Szanowna Pani,
histologicznie angiomyolipoma klasyfikowany jest jako guz łagodny (czyli taki, który jest niezłośliwy i nie daje przerzutów). Dla potwierdzenia rozpoznania powinna Pani wykonać tomografię komputerową. Uważa się, że guzy, które nie przekraczają 3 cm wymagają jedynie okresowej kontroli radiologicznej. Większe, czyli >3cm należy usuwać z powodu ryzyka krwotoku z guza.
Pozdrawiam