Nalot na języku a wyniki badania mikrobiologicznego

Witam. Chciałem się poradzić odnośnie wyniku badania mikrobiologicznego, materiał wymaz z gardła. Wyniki: 1. Streptococcus viridans 2. Haemophilus parainfluenzae Komentarz: 1,2 flora bakteryjna. Badanie robiłem prywatnie ponieważ miałem podrażnione gardło i mam osad na języku. Co oznacza powyższy wynik? czy powinienem zgłosić się do lekarza celem jakiegoś leczenia. czy są to jakieś bakterie powszechnie występujące w jamie ustnej i nic nie muszę z tym robić. Bardzo proszę fachowca o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.