Nalot na zębach i krwawienie dziąseł podczas szczotkowania u rocznego dziecka

Witam, mam roczną córeczkę która ma brzydki nalot na ząbkach a ma ich dopiero 6. Po szczotkowaniu schodzi ale krwawią jej dziąsła, do tego ma zajady w kącikach ust, czy to jakieś zapalenie??? W czerwcu wyszedł jej pierwszy ząbek a ostatni w sierpniu i narazie nic więcej czy tym tez muszę się martwić???

Trudno powiedzieć dokładnie ponieważ diagnozę można postawić badając pacjenta. Proszę udać się do dentysty! Z opisu wnioskuję, że córka ma zapalenie dziąseł spowodowane płytką nazębną - prawdopodobnie wystarczy poprawić higienę ( min. dwa razy dziennie szczotkować) Jeśli pojawiły się zajady - sugeruje to niedobór witaminy B12, proszę udać się do pediatry aby ewentualnie wdrożył dziecku witaminy - na własną rękę bym nic nie podawała. Ilością zębów proszę się nie martwić - i cierpliwie czekać na resztę.