Namówienie rodzica do psychoterapii dla dziecka

Dzień dobry:) Mam kilka poważnych problemów, z którymi borykam się od kilku lat i nie umiem sobie sama poradzić. Myśle, że oże psycholog by mi pomógł, jednak nie wiem jak nakłonić mamę do tego. Nie wiem nawet jak jej o tym powiedzieć. Ona wie o moich problemach ale uważa, że sama je rozwiążę, psycholog nie wchodzi w gre. Co mam zrobić by jej delikatnie zasugerować by sama mnie zabrała do psychologa. Proszę o radę.

 PrzemysĹaw Todorowicz

Istnieje możliwość rozmowy z psychologiem szkolnym i w porozumieniu z nim podjęcie decyzji o wizycie u psychologa/terapeuty. Każdy psycholog/pedagog szkolny posiada (a przynajmniej powinien posiadać) listę ośrodków i psychologów dla młodzieży. Jeżeli czujesz potrzebę takiej rozmowy mimo, iż nie jesteś pełnoletnia nikt nie może zabronić Tobie kontaktu ze specjalistą. Nie namawiam do oszukiwania rodziców ale informuję, że masz możliwość udać się tam sama bez obecności rodziców.

Istnieje również możliwość rozpoczęcia spotkań z psychologiem bez zgody rodzica - to zależy od psychologa, do którego się zgłosisz. Na pewno konsultacja z psychologiem szkolnym będzie w tym zakresie pomocna. Pozdrawiam.