Napad duszności, zimne poty i mroczki przed oczami

Witam, mam 19 lat i taki problem: często jest mi słabo, nawet gdy wolno wstaję z łóżka. Dzisiaj miałam napad duszności , serce mi bardzo szybko biło , miałam zimne poty i myślałam, że zemdleję , chciałam wezwać pogotowie, na szczęście się położyłam i po 10 minutach mi przeszło. Do tego mam cały czas takie jakby mroczki przed oczami. Dodam, że raczej to nie anemia, gdyż biorę witaminy i żelazo. Mam 19 lat. Czy może to być spowodowane niskim ciśnieniem? Często mam ok. 90/60.

Tak, może być. Proszę pamiętać o nawodnieniu - minimum 2 litry płynów na dobę - przy czym mocna kawa, mocna herbata, alkohol działają moczopędnie, więc nie liczą się w bilansie płynów. Słabe wypełnienie łożyska naczyniowego skutkuje często przyspieszeniem pracy serca.