Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Napad obżarstwa i wymioty

Dzien Dobry ,Proszę o pomoc.Wczoraj mialam napad obzarstwa, po czym zwymiotowałam odrazu chyba wszystko na koncu wymiotowałam sokiem zoładkowym? Czy to oznacza ,z to co zjadłam nie wchłonelo mi sie do organizmu?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani, Jeśli wymioty pojawiły się zaraz po przyjęciu posiłku to treść pokarmowa nie zdążyła się nawet strawić. Podczas wymiotów kwasy żołądkowe uszkadzają m.in. przełyk, krtań, zęby. Mogą pojawić się owrzodzenia i dalsze powikłania. Jeśli napady, o których Pani wspomniała pojawiają się często należało by skonsultować tę przypadłość ze specjalistą.

0

Witam Tak jak napisał Pan Marcin - jedzenie nie zdążyło się strawić. Jeśli wymioty były wywoływane przez Panią to takie zachowanie nazywa się Bulimią - jest to zachowanie patologiczne i należy się z tym zgłosić do dietetyka lub psychodietetyka/psychologa. NIE JEST to forma odchudzania - można sobie tym bardzo popsuć zdrowie. Jeśli wymioty nastąpiły samoistnie, należny po prostu unikać sytuacji przejedzenia w przyszłości. Jeśli nie idzie inaczej - po prostu wstać od stołu. Pozdrawiam i zapraszam do konsultacji on-line: www.poradnialubczyk.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy