Napad obżarstwa po odchudzaniu

Witam, obawiam się, że dostrzegam pierwsze objawy obżarstwa, jedzenia kompulsywnego. Za każdym razem kiedy przechodzę na dietę trwa ona zazwyczaj do tygodnia, potem wielki napad obżartstwa. I tak w kółko. Nie chciałabym sięgac pomocy psychologa bo najzwyczajniej mnie na niego nie stać. proszę o jakakolwiek pomoc

Witam,
Proszę się zatem zastanowić czy Pani diety nie są po prostu zbyt rygorystyczne i ubogie, co doprowadza organizm do wygłodzenia. Jeśli tak bywało-reakcja, że je Pani zdecydowanei więcej po tygodniu jest normalne. Przy prawidłowo skonstruowanych dietach, nie zdarzają się tego typu sytuacje, powinna być Pani najedzona, czuć się dobrze i mieć energię do funkcjonowania. Ponadto powinna obserwować Pani efekty w postaci traconych kilogramów. Może warto pomyśleć o wizycie o dietetyka, która ustali Pani dietę np. na 3 dni (koszt niewielki) a Pani będzie wiedziała, jak powinna być konstruowana dieta.
Życzę powodzenia.