Napadowa tachykardia nadkomorowa

Mam takie o to pytanie,od 15lat cierpie na napadową tahykardie nadkomorową,od jakis 3 lat bralem Betaloc ZOK 25,tak bralem poniewaz bedac za granica lek mi sie skonczyl i zanim go otrzymalem minal tydzien,jednak mam wrazenie ze bez niego czuje sie lepiej dlatego mimo powrotu do Polski nie biore go juz w sumie ponad 2 tyg.i tak jak pisalem chyba bez niego jest lepiej.Czy mozna od tak sobie odstawic ten lek?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Stosowana dawka leku jest na tyle niewielka, że jego nagłe odstawienie nie powinno mieć szkodliwego wpływu na organizm. Lek powinien jednak zostać odstawiony pod nadzorem lekarza prowadzącego leczenie, ponieważ grozi to nawrotem dolegliwości ze strony zaburzeń rytmu serca.