Napadowa tachykardia u 18-latki

Mam napadową tachykardię od jakiegoś czasu w dzień i w nocy mam ściski w klatce jak by jakieś leki nie wiem jak to opisać. W nocy mam ten ścisk i serce mi zabije raz albo pare razy bardzo mocno i wraca do normalnego rytmu. Trochę sie tego boję bo to nie jest to sama jak mam ten napad jak sie czasami przestraszę albo zdenerwuje. Co to jest?

Milena Lubowicz

Opisane objawy mogą być spowodowane okresowymi zaburzeniami rytmu. Jeżeli w Ekg wykonanym ambulatoryjnie nie ma nieprawidłowości warto wykonać badanie Holter Ekg, które monitoruje zapis Ekg przez 24 godziny.
Pozdrawiam