Napadowe bóle brzucha a podłoże psychogenne

Witam, moja córka ma 6 lat. od 4 tygodni ma napadowe bóle brzucha, nieregularne, brzuch staje się twardy, dziecko dostaje gęsiej skóry i krzyczy. Wykonalismy wiele badań, córka bylła w szpitalu, przebadana, wszystkie wyniki są dobre. Pani doktor w szpitalu orzekła, ze to ma podłoże psychologiczne. Nie wydaje mi się, bóle mają nieregularny charakter, pojawiają się nawet w chwilach relaksu i zabawy. czy to moze być nietolerancja laktozy? nie ma biegunek, tylko ból brzucha i nudności czasami.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy teoretycznie mogą być wynikiem nietolerancji zarówno laktozy, glutenu czy też innych składników pokarmowych. Warto kontrolować dietę dziecka i spróbować zauważyć czy spożywane pokarmy mają jakikolwiek związek z wystąpieniem dolegliwości bólowych.