Napadowe bóle brzucha i wymioty u 8-letniego syna a stres

Witam Mój syn 8 letni od 3 dni wymiotuje przy tym bardzo boli go brzuch a do tego plecy. Byliśmy z nim dwa razy na izbie przyjęć tam miał zrobione wszystkie badania i Usg które wyszły idealnie. Bóle są napadowe. Byliśmy tez prywatnie na wizycie lekarz zapisał Debridat i stwierdził iż jest to przypadłość na tle nerwowym . Ja cały czas jeszcze się denerwuje bo ciężko mi uwierzyć że stres może prowadzić do takich bóli plecow i brzucha . Proszę o odpowiedź czy to w ogóle możliwe?

Witam!
Bardzo silny stres może dawać takie objawy. Musi się Pani zastanowić, czy syn przeżył ostatnio taki stres. A może z jakichś powodów jest zestresowany od dawna. Przyczyną może być np. sytuacja szkolna albo domowa.
Należy wykluczyć także objawy ze strony przewodu pokarmowego: nietolerancja pokarmowa.
Wydaje mi się, że powinniście Państwo skontaktować się z dobrym pediatrą na swoim terenie.
Życzę powodzenia, J.Pluta

A czy zaobserwowali Państwo, czy jest coś powtarzającego się, co czasowo poprzedza napad bólu brzucha? Np konkretna lekcja w szkole, czy zajęcia? Jakieś ważne, trudne wydarzenie?
Emocjonalne wytłumaczenie podobnych zaburzeń jest możliwe. Zawsze jednak najpierw należy wykluczyć somatyczne podłoże zaburzeń. Jeśli nie ma żadnych wątpliwości, warto zgłosić się do psychologa rodzinnego.

Stres może prowadzić do wielu dolegliwości somatycznych, jak ból głowy, mięśni, brzucha, problemy neurologiczne, hormonalne itd. Zatem tak. Jak najbardziej takie problemy u pani syna mogą mieć podłoże stresowe. Proponuję udać się do psychologa dziecięcego, który zdiagnozuje źródło problemu i wskaże możliwe działania zaradcze i terapeutyczne. Pozdrawiam