Napadowe bóle brzucha u 7-latki

Witam Corka ma 7 lat od trzech dni ma napadowe bole brzucha. Wczoraj bylismy u lekarza ktory stwierdzil infekcje gardla. Uznal ze to najpewniej wirus ktory jednoczesnie powoduje bole brzuszka. Czy powinnam mu zaufac. Dostalismy nospe oraz tabletki do ssania na gardelko. Prosze o odpowiedz.

Rzeczywiście u małych dzieci w przebiegu różnych infekcji mogą występować bóle brzucha.
Dziecko zostało zbadane przez lekarza to najważniejsze.
Jeżeli po upływie kilku dni i dolegliwości będą się utrzymywać uważam za celowe ponowną wizytę u pediatry celem ewentualnie pogłębionej diagnostyki.
Jeżeli natomiast bóle będą b.silne a córeczka cierpiąca należy obiegać się o konsultacje w trybie pilnym ( wyrostek? ,inne stany ostre o lokalizacji brzusznej etc.)
Pozdrawiam