Napadowe czerwienienie się twarzy w sytuacjach stresowych

Mam problem z napadowym czerwienieniem się twarzy w sytuacjach stresowych, wystąpieniach publicznych, rozmowach gdzie wszyscy patrzą na mnie. Ostatnio również zaczęły wychodzić mi plamy czerwone na dekoldzie. W takich sytuacjach też przyśpiesza mi bicie serca, ręcę robią się zimne. Do jakiego lekarza mam się zgłosić by mi coś konkretnego poradził. Wiem, że to może mieć podłoże psychiczne bo to jest tylko w sytuacjach których się boję, stresuje, sytuacjach nowych dla mnie.

Dzień dobry!

Może Pani skonsultować się z lekarzem ogólnym czy lekarzem psychiatrą. Warto również rozważyć podjęcie psychoterapii. Więcej informacji dot. tzw. erytrofobii znajdzie Pani w Internecie, np. na forach, gdzie wspierają się i doradzają sobie wzajemnie osoby o podobnym problemie czerwienienia się w sytuacjach stresowych.

Pozdrawiam!

To co Pani opisuje to typowe objawy fobii społecznej. Proszę wpisać hasło "fobia społeczna" w wikipedii - znajdzie tam Pani dość dobry opis tego problemu.

W leczeniu fobii społecznej dobrze sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna. Warto też sięgnąć do podręcznika samopomocowego "Terapia Lęku Społecznego. Podejście poznawczo-behawioralne. Podręcznik Ćwiczeń Klienta".

Pozdrawiam!