Napadowe czerwienienie twarzy

Witam serdecznie, Mam duży problem z czerwienieniem się. Objawia się to w różnych sytuacjach. W rozmowie z jedną osobą, z grupą ludzi. Potrafie nagle, bez konkretnego powodu zacząć się czerwienić. A na czyjeś pytanie dlaczego się czerwienie jest jeszcze gorzej. Nie potrafię sobie z tym poradzić już, próbowałam nie reagować, śmiać się z tego, tłumaczyć że już tak mam. Ale jest coraz gorzej. Czy jest jakis sposób na pozbycie się tego problemu? Czy to erytrofobia? Dziękuję za wszelkie wskazówki

Witam, aby postawić diagnozę musi sie Pani zgłosić do specjalisty, zachęcam Pania do wizyty u psychoterapeuty najlepiej w nurcie poznawczo - behawioralnym. Pozdrawiam

Dzien dobry,
Ważne żeby Pani zauważyła jakie myśli pojawiają się tuż przed tym jak Pani czuje że sie czerwieni, jakie emocje powodują te myśli oraz co Pani czuje w całym ciele od stóp aż po czubek głowy. Istotnej jest także żeby pani zobaczyła jak oddech w tej sytuacji rozchodzi się po Pani ciele. Celem tego ćwiczenia jest większa świadomość tego co się w Pani dzieje, rozpoznawanie myśli które powodują emocje które powodują zaczerwienienie twarzy np złość strach. W zależności od odczuwanych emocji możemy z nimi sobie radzić na różne sposoby np przez zmianę interpretacji sytuacji np dlaczego Pani znajomi zadali takie pytanie. Obserwacja oddechu i ciała pomaga aby myśli się nie nakręcały na naszą niekorzyść. Pomaga też zmiana pozycji ciała na pozycję zwycięzcy (pomimo że niekoniecznie się tak Pani czuje w tej chwili)w momencie poczucia gdy zbliża się zaczerwienienie. Życzę powodzenia Marta Ptaszynska